O nas

Naszą pasiekę prowadzimy od 2004 roku. Zebraliśmy wówczas rój, który osiadł na drzewie i zasiedliliśmy pusty ul stojący u nas od wielu lat. W ciągu kilku chwil niespodziewanie narodziła się u nas miłość do pszczół. Pojawiły się kolejne ule. W chwili obecnej prowadzimy pasiekę liczącą około 40-50 rodzin pszczelich. Pasieka zlokalizowana jest w Celinowie k. Mińska Mazowieckiego z dala od spalin i zakładów produkcyjnych. Praca z pszczołami sprawia nam wielką radość, a każda chwila spędzona w pasiece uczy nas pokory i szacunku do natury, zwłaszcza gdy czasem okupiona jest żądłami, których w pasiece nie zawsze uda się uniknąć.

Często zapraszani jesteśmy do szkół i przedszkoli na prelekcje, podczas których staramy się przybliżyć dzieciom cudowny świat pszczół, jak również uświadomić jak ważną rolę pełnią one w ekosystemie i w służbie człowiekowi. Każde spotkanie z dziećmi dodaje nam energii do dalszego działania. Wierzymy, że przekazana wiedza wyda w przyszłości dobre owoce.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mamy zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią, posiadamy numer weterynaryjny i przechodzimy stosowne kontrole.

Serdecznie zapraszamy do nabywania produktów pszczelich pochodzących z naszej pasieki.